Ar Jūsų oro kondicionieriui reikalingas remontas?

remontas

Lengva ignoruoti problemas, kurių mes nematome. Kartais gendantis oro kondicionierius gali likti nepastebėtas labai ilgą laiką ir, atrodo, nustoti veikti be jokių įspėjančių požymių. Tačiau, jei žinosite į ką verta atkreipti dėmesį, galėsite laiku suprasti, kad Jūsų oro kondicionieriu reikalingas remontas. Kuo anksčiau problemą pastebėsite, tuo daugiau pinigų sutaupysite.

Oro kondicionierius pučia nebe tokį šaltą/šiltą orą kaip anksčiau

Tai gali atrodyti kaip aiškiai pastebimas kriterijus, tačiau kartais oro kondicionierius ima vis silpniau šaldyti ar šildyti orą palaipsniui per ilgą laiką – tokiu atveju problemą pastebėsite ne iškart. Pastebėjus, jog oro kondicionierius veikia nebe taip efektyviai kaip anksčiau, visada rekomenduojame kreiptis į mūsų „Šaltechnus“ specialistus, kurie nustatys gedimą ir jį pašalins. Ignoruojant šią problemą ir toliau naudojant oro kondicionierių, jo remonto kaina gali labai išaugti, nes tai gali privesti iki visiško oro kondicionieriaus gedimo.

Vanduo ar balos ten, kur jų ankčiau nebūdavo

Oro kondicionieriaus veikimo metu susidarantis kondensatinis vanduo – normalus procesas. Pasitaiko, jog kondensato nutekėjimo vamzdelis užsikemša arba suskyla ir tuomet vanduo ima kauptis ten, kur normaliai jis kauptis neturėtų. Kartais vanduo gali imti lašėti iš vidinio oro kondicionieriaus bloko, o tai gali padaryti nemažą žalą Jūsų namams ir pačiam oro kondicionieriui, jei ši problema ilgą laiką nesprendžiama.

Sugedęs termostatas

Šią problemą nėra paprasta pastebėti, tačiau reikia turėti omenyje, kad termostatas yra ypač svarbi oro kondicionieriaus detalė, reguliuojanti jo darbą. Jeigu jaučiate, kad oro kondicionierius niekada neužtikrina tokios oro temperatūros, kokią Jūs nustatėte valdymo pultelyje, pučia per šaltą ar šiltą orą – gali būti, kad termostatas yra sugedęs arba netinkamai sukalibruotas. Patariame šią problemą spręsti kaip įmanoma greičiau, nes taip veikiantis oro kondicionierius suvartoja žymiai daugiau elektros energijos.

Silpnas oro srautas

Jei oro kondicionierius ima silpnai pūsti orą – tai gali reikšti kompresoriaus gedimą. Toks oro kondicionierius orą vistiek šaldo ar šildo, tačiau nesugeba jo cirkuliuoti patalpoje. Šiuo atveju rekomenduojame oro kondicionierių iškart išjungti ir kreptis į mus dėl galimos remonto datos.

Keisti garsai ar kvapai

Jei pastebite, kad namuose atsirado keistas nemalonus kvapas, tačiau niekaip nerandate iš kur jis – labai tikėtina, kad jį skleidžia oro kondicionierius. Tokiu atveju tai reiškia, kad įrenginiui nedelsiant reikalinga specialistų apžiūra, nes toks oro kondicionierius gali pūsti į Jūsų patalpas kenksmingus ligų sukelėjus bei alergenus. Dažniausiai ši problema pasitaiko tiems oro kondicionierių savininkams, kurie nepasirūpina laiku atlikti profilaktikos ar periodiškai neplauna įrenginio oro filtrų.

Pastebėjus, kad oro kondicionierius ima skleisti keistus garsus rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į mūsų specialistus, nes tai gali būti labai rimtų gedimų požymis. Oro kondicionierius turi veikti taip, kad netrigdytų Jūsų poilsio namuose.

Daugiau informacijos apie oro kondicionavimo sistemas rasite čia.

Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje

Susisiekite su Šaltechnus specialistais El. paštu ar Telefonu +370 (611) 88 899

Remontas