Montavimas

Oro kondicionierių montavimas:

Oro kondicionierių montavimas įprastai atliekamas per 1-2 darbo dienas. Kad montavimo darbai neužsitęstų ir būtų atlikti patenkinant visus Jūsų norus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos patarimus:

šaltechnus.oro.kondicionieriai

Kad nesimatytų visų oro kondicionavimo sistemos komunikacijų, montavimą patariame daryti prieš vykdant patalpų apdailos darbus. Tačiau nesibaiminkinte jeigu apdaila jau padaryta – tokiu atveju naudojame plastikinius lovelius sistemos komunikacijoms paslėpti, kurie atrodo diskretiškai ir tvarkingai.

Apgalvokite, kur galėtų būti kabinami tiek vidinis, tiek išorinis oro kondicionieriaus blokai. Didžiausias oro kondicionieriaus darbo efektyvumas jaučiamas tada, kai išorinis blokas yra montuojamas toje pačioje išorinės sienos vietoje, kurioje ant vidinės sienos pusės kabo vidinis blokas. Tačiau vertėtų turėti omenyje ir tai, ar tolimesnis išorinio bloko aptarnavimas nereikalaus papildomų aptarnavimo kaštų ir nebus apsunkintas, kaip pvz.: išorinis blokas įrengtas labai aukštai ant pastato sienos.

Pasirinkta siena turi būti pakankamai tvirta, kad išlaikytų įrenginių svorį. Jei oro kondicionieriaus išorinis blokas bus montuojamas ant pastato stogo, vertėtų įsitikinti, kad stogo konstrukcija atlaikys tiek įrenginį.

Tiek aplink vidinį, tiek išorinį bloką turi būti pakankamai erdvės, kad būtų užtikrinta efektyvi oro cirkuliacija bei patogus aptarnavimas atliekant garantinę priežiūrą ir valymo darbus.

Reikėtų numatyti, kur galėtų būti nuvestas drenažo vamzdelis. Idealiausia jį nuvesti į kanalizaciją, bet, jei to padaryti neįmanoma, drenažas gali būti išvestas tiesiog į lauką. Vietą derėtų parinkti tokią, kad vanduo nelašėtų ant praeivių ar važiuojančių automobilių.

Išorinio bloko vieta turėtų būti parenkama ir atsižvelgiant į tai, ar išmetamo oro srautas ir išorinio bloko garsas netrigdys kaimynų gerbūvio.

Šilumos siurblių oras – vanduo montavimas:

Šilumos siurblio „oras – vanduo“ pastatymas ir prijungimas prie sistemos užtrunka apie dvi dienas, tačiau reikia turėti omenyje, jog pačios sistemos įrengimas gali trukti gerokai ilgiau. Tai priklausys nuo to, kokią šildymo sistemą pasirinksite: grindininį šildymą, žematemperatūrinius radiatorius, ventiliatorinius konvektorius ar kombinuotą grindininio šildymo ir radiatorių sistemą.
Keli patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį planuojant šilumos siurblio „oras – vanduo“ įrengimą:

2018-06-19 (1)

Prieš nusprendžiant montuoti „oras – vanduo“ šilumos siurblį, vertėtų įsitikinti, jog turimas elektros energijos įvadas yra pakankamai galingas.

Pagalvokite, kur norėtumėte statyti vidinį bloką. Vidinis blokas nėra didelis, priklausomai nuo pasirinkto modelio jis gali būti dujų katilo ar standartinio šaldyuvo dydžio. Tad jam nereikia atskiros patalpos, jį galima montuoti skalbimo patalpoje, tuolete ar šildomame garaže.

Išorinis blokas yra panašus į oro kondicionieriaus išorinį bloką, todėl vertėtų nuspręsti, ar jis bus kabinamas ant sienos, montuojamas ant stogo ar statomas ant grindinio. Bet kokiu atveju, pagrindas, prie kurio bus tvirtinamas išorinis blokas, turi būti pakankamai tvirtas.

Išorinio bloko vieta turi būti parinkta taip, kad jo skleidžiamas oro srautas ir skleidžiamas garsas netrugdytų kaimynų gerbūviui.

Turėkite omenyje, kad šios šildymo sistemos efektyvumas labai priklauso nuo jūsų namo klasės ir būklės.  Taip pat, ar pasirinkote įrengti grindininį šildymą. Pastebima, kad efektyviausiai ir taupiausiai šilumos siurblys veikia prijungtas prie grindininio šildymo sistemos.

Daugiau informacijos apie oro kondicionavimo sistemas rasite čia.

Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje

Susisiekite su Šaltechnus specialistais El. paštu ar Telefonu +370 (611) 88 899