Oro kondicionieriai

Vienas iš mažų gyvenimo džiaugsmų – karštą vasaros dieną iš svilinančio miesto karščio įeiti į gaivią patalpą. Dažnai šį jausmą gali suteikti tik sklandžiai veikiantys oro kondicionieriai. Nors šis įrenginys daugiausiai yra siejamas su patalpų vėsinimu, tačiau jis gali tapti ir puikiu pagalbininku šildant patalpas niūriomis rudens dienomis. Tačiau tai dar ne viskas – oro kondicionierius taip pat gali sausinti ir valyti orą.
Dažnai iškylantis klausimas – kaip žinoti, kokį oro kondicionierių pasirinkti? Koks būtų tinkamas mano būstui? Pateikiame Jums kelis kriterijus, kurie padės geriau susiorientuoti.

oro-kondicionieriai

Oro kondicionieriai yra kelių tipų:

  • ON/OFF. Tai paprasčiausio tipo oro kondicionieriai, kurie išsijungia pasiekę nustatytą temperatūrą ir vėl įsijungia kambario temperatūrai nukritus. Tuo pačiu tokių įrenginių elektros sąnaudos būna didžiausios, tačiau patys įrenginiai – pigiausi. Tokiais oro kondicionieriais patalpas galima ir šildyti, tačiau tik tada, kai lauko temperatūra nėra žemesnė nei -5°C laipsniai.
  • Invertinio tipo. Tokie oro kondicionieriai veikia taupydami elektros energiją – jie keičia galingumą tolygiai. Pasiekęs nustatytą oro temperatūrą jis po truputį mažina galią ir nedidelėmis sąnaudomis ją palaiko. Taip veikiantys oro kondicionieriai mažiau apkrauna elektros tinklą, tiksliau palaiko nustatytą temperatūrą bei dirba tikrai tyliai. Invertinio tipo kondicionieriai turi atsitirpinimo sistemą, kuri leidžia naudoti įrenginį kai lauko temperatūra nėra nukritusi žemiau –15 °C.
  • Šilumos siurbliai „oras-oras“. Tai tyliausiai veikiantys įrenginiai, kurie yra ir ekonomiškiausi – tokio tipo oro kondicionieriais šildyti patalpas yra tris kartus pigiau nei naudojant elektrinius radiatorius. Juos naudoti galima kai lauko temperatūra nera žemesnė nei – 25°C. Tokio tipo įrenginai turi minimalios šilumos patalpoje palaikymo funkciją, kuri itin gerai pasitarnauja išvykstant ilgesniam laikui.
  • Multi split sistemos. Tai tokios sistemos, prie kurių vieno išorinio bloko galima jungti kelis vidinius blokus. Tai brangesnė sistema, tačiau ji leidžia sutaupyti vietos įrengiant išorinius blokus bei siekiant išlaikyti fasado estetinę išvaidzdą.

Koks oro kondicionierius tinkamas man?

Renkantis oro kondicionierių svarbu išsiaiškinti, kokio galingumo įrenginio Jums reikės. Apytiksliai reikiamą galią galima apskaičiuoti patalpos plotą padalinus iš 10. Norint tiksliai apskaičiuoti reikiamą pajėgumą privalu įvertinti nuolat patalpose esančių žmonių skaičių, patalpų sandarumą, langų plotą bei jų orientaciją, kokie elektros prietaisai yra naudojami patalpose, kuriame aukšte yra patalpa. Šiuos skaičiavimus atlieka mūsų specialistai, todėl Jums nereikia sukti galvos dėl visų šių kriterijų.

Dar vienas labai svarbus kriterijus – elektros energijos suvartojimas. Tai priklauso nuo to ar oro kondicionierių naudosite tik retkarčiais ar nuolat patalpai vėsinti / šildyti. Jeigu įrenginys parinktas teisingai, atsižvelgiant į visus patalpos parametrus ir nėra nei per silpnas nei per galingas, jis veikia taupydamas elektros energiją. Tačiau elektros energijos suvartojimas gali išaugti, jei oro kondicionierius yra neprižiūrimas, jam neatliekama kasmetinė profilaktika.

Garantija oro kondicionieriui teikiama priklausomai nuo gamintojo, ji gali svyruoti nuo 2 iki 5 metų. Kad įrenginys tarnautų kuo ilgiau, reikėtų atlikti ne tik kasmetinę profilaktiką, bet ir patiems išplauti vidinio bloko oro filtrus. Kaip dažnai tai reikėtų daryti priklauso nuo to, ar nuolat ir dažnai naudojate oro kondicionierių. Vidinio bloko flitrus išimti ir išvalyti yra paprasta, o kaip tai padaryti galite rasti vartotojo žinyne. Kai kurie oro kondicionieriai turi savaiminio išsivalymo funkciją, kai filtrus automatiškai valo pats įrenginys.

Daugiau informacijos apie oro kondicionavimo sistemas rasite čia.

Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje

Susisiekite su Šaltechnus specialistais El. paštu ar Telefonu +370 (611) 88 899

Super P- Force will give a powerful erection and long sexual intercourse. Buy Super P- Force online no prescription is here. Unfortunately, a significant part of the stronger sex suffers from the lack of natural arousal before intercourse and premature ejaculation. Therefore, the pharmaceutical market is filled with a huge number of analogs of the well-known Viagra.