Oro kondicionieriaus funkcijos

oro kondicionieriaus funkcijos

Dažnai klaidingai manoma, kad oro kondicionierius yra skirtas tik vėsinti orą patalpose, tačiau tai – ne vienintelė jo funkcija. Suprantama, kad kai lietuviškos vasaros trunka ne taip ir ilgai, o tikrai karštų dienų ne taip ir daug – tenka gerai apsvarstyti, ar verta į tai investuoti. Vis dėl to, siekiant užtikrinti komfortą namuose dažnai be oro kondicionieriaus apsieiti neįmanoma. Įvairios oro kondicionieriaus funkcijos paverčia jį naudojamą visus metus.

Oro  kondicionierius – ne tik vasarą

Atvėsus orams, norisi grįžti į jaukius ir šiltus namus, tačiau tai ne visada įmanoma, jei, pavyzdžiui, šildymas name vis dar neįjungtas. Tokiu atveju Jums gali pagelbėti oro kondicionierius, kuris gali šildyti Jūsų namų orą taip pat efektingai ir ekonomiškai, kaip ir šaldyti. Lyginant su elektriniais radiatoriais, oro kondicionierius suvartoja net 3 kartus mažiau elektros energijos. Tai dar viena labai svari priežastis, dėl kurios oro kondicionieriaus naudojimas patalpų šildymui vis labiau populiarėja. Tai gali būti ir puikus sprendimas sutaupyti pinigų nejungiant pagrindinio namo šildymo kol nepaspaudžia stipresnis šaltukas.

Drėgmė namuose

Teigiama, jog namuose drėgmės lygis neturi būti aukštesnis nei 60%. Kai patalpoje aukštas drėgmės lygis, gali atsirasti pelėsis, nemalonūs kvapai, o karštais vasaros mėnesiais drėgmė namuose sukelia diskomfortą. Dar viena itin naudinga oro kondicionieriaus funkcija – oro sausinimas. Priklausomai nuo įrenginio modelio ir galingumo, naudojant oro kondicionierių drėgmę galima ženkliai sumažinti. Daugelis dabartinių oro kondicionierių turi atskirą funkciją orui sausinti, kurią pasirinkus oras nėra nei šildomas, nei šaldomas.

Vėdinimas

Kai patalpoje nusistovėjusi tinkama temperatūra, bet tarsi „trūksta oro“ – vėdinimo funkciją efektyviai gali atlikti oro kondicionierius. Tai itin naudinga, kai patalpų vėdinimui nesinori tiesiog atverti langą, kai už jo – judri gatvė, daug garsų ar nemalonių kvapų. Šia funkcija dirbantis įrenginys nei šildo, nei vėsina. Oras yra išvalomas ir sukuriama oro cirkuliacija patalpoje.

Oro valymas

Oro kondicionieriai turi kelias rūšis filtrų, per kuriuos praleidžiamas oras yra išvalomas nuo jame sklandančių dulkių, alergenų, augalų žiedadulkių bei nemalonių kvapų. Tai labai svarbu alergijų turintiems žmonėms ar tiesiog tėvams, auginantiems mažus vaikus.Taigi, oro kondicionierius Jūsų namuose užtikrins ne tik komfortišką temperatūrą, bet ir švarų ir gaivų orą. Labai svarbu nepamiršti, kad norint, jog oro kondicionierius efektingai valytų orą, būtina kasmetė įrenginio profilaktika bei reguliarus oro filtrų plovimas.

Oro jonizacija

Ar pastebėjote, kad oras prie jūros ar ežero atrodo daug gaivesnis ir švaresnis? Mokslininkai teigia, kad taip yra dėl to, kad ten oras yra gerokai daugiau prisotintas anijonais – neigiamai įkrautais atomais. Būtent šios dalelės suteikia mums žvalumo ir gaivaus oro jausmą. Miestų oras yra prisisotinęs teigiamai įkrautų atomų, todėl natūralu, kad ir namuose cirkuliuojantis oras yra toks pats. Toks oras sukelia galvos skausmus, apima vangumas ir mieguistumas. Naujos kartos oro kondicionieriai turi oro jonizavimo funkciją, kuri gali padėti išspręsti šią problemą. Ore sklandantys įvairūs kenksmingi cheminiai junginiai ir nemalonūs kvapai ir yra sudaryti iš teigiamai įkrautų atomų. Jonizuojant orą teigiamai įkrauti atomai yra pašalinami ir oras yra prisotinamas anijonais. Patalpų oro jonizacija yra rekomenduojama alregiškiems bei astma sergantiems žmonėms.

Žinant ir teisingai naudojant visas oro kondicionieriaus funkcijas galima ne tik užsitikrinti komfortišką patalpų temperatūrą, bet ir žymiai pagerinti oro kokybę. Kreipkitės į „Šaltechnus“ specialistus, kurie Jums padės išsirinkti tinkamą oro kondicionierių ir paaiškins, kaip tinkamai naudotis naujai sumontuotu įrenginiu.

Daugiau informacijos apie oro kondicionavimo sistemas rasite čia.

Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje

Susisiekite su Šaltechnus specialistais El. paštu ar Telefonu +370 (615) 82 528

Montavimas