Kiek elektros energijos sunaudoja oro kondicionierius?

kiek elektros energijos sunaudoja

Dažnai mūsų klientai klausia, kiek elektros energijos sunaudoja nuolat veikiantis oro kondicionierius. Tai priklauso nuo gana nemažai faktorių, bet pateikiame Jums keletą patarimų, kaip galima užsitikrinti, kad veikiantis oro kondicionierius nesuvartotų pernelyg daug elektros energijos.

Svarbu pasirinkti tinkamo galingumo oro kondicionierių

Renkantis oro kondicionierių ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į jo galingumą. Pavyzdžiui, rašoma, jog įrenginys yra 2,6kW galingumo. Tai nurodo, kiek šalčio ar šilumos energijos oro kondicionierius pagamina, o ne kiek elektros energijos jis suvartoja. Dažniausiai tokio galingumo oro kondicionieriaus elektros sąnaudos yra apie 500-950W elektros energijos, priklausomai nuo jo veikimo rėžimo. Daugiausiai oro kondicionierius elektros energijos suvartoja kątik įjungtas, kai jis stengiasi kuo greičiau pasiekti nustatytą oro temperatūrą. Palaikydamas tam tikrą oro temperatūrą patalpoje, įrenginys elektros energijos suvartoja visai nedaug.

Išsirinkti tinkamą oro kondicionierių gali būti labai sudėtinga, nes reikia atsižvelgti ne tik į tai, kokio dydžio bei būklės patalpoje jis bus naudojamas, kiek tose patalpose langų ir į kurią pusę jie orientuoti, bet ir kiek žmonių nuolat būna patalpoje, kiek kitų veikiančių elektros prietaisų. Todėl visais atvejais pirmiausia rekomenduojame pasikonsultuoti su „Šaltechnus“ specialistais, kurie padės Jums pasirinkti teisingai!

Profilaktika – sumažina kiek elektros energijos sunaudoja

Oro kondicionierių profilaktiką rekomenduojame atlikti kiekvienais metais todėl, kad veikdamas ir filtruodamas orą įrenginys kartu traukia ir visas ore esančias dulkes ir kitas daleles, kurios atsideda ant oro kondicionieriaus filtrų. Labai svarbu reguliariai plauti oro kondicionieriaus filtrus, tačiau vien to nepakanka. Neprižiūrėtas įrenginys pradeda veikti vis neefektyviau, tuo pačiu ir sunaudodamas vis daugiau elektros energijos tam pačiam darbui atlikti. Dėl to visiems savo klientams patariame pasirūpinti savo oro kondicionieriaus profilaktikos atlikimu dar prieš sezono pradžią.

Kodėl verta apsvarstyti galimybę pakeisti turimą oro kondicionierių nauju?

Jeigu jau daug metų mėgaujatės vėsiu oru karštą vasaros dieną savo namuose, tačiau pastebite, kad kiekvienais metais sąskaita už elektros energiją tik auga, gali būti, kad pats metas turimą įrenginį pakeisti nauju. Visi musų buities prietaisai dėvisi ir sensta, tame tarpe ir oro kondicionierius. Keikvienais metais yra sukuriami vis nauji oro kondicionieriai, kurie sugeba dirbti itin taupiai suvartodami mažiau elektros energijos ir pagamindami daugiau šaldymo/šildymo galios. Naujos kartos įrenginys ne tik žymiai sumažins suvartojamos elektros kiekį, bet ir veiks žymiai efektyviau.

Tačiau tai galioja tikrai ne visais atvejais, gali būti, kad Jūsų kondicionieriui tiesiog reikia profilaktikos arba remonto, todėl prieš priimant bet kokį sprendimą pirmiausia pasikonsultuokite su mūsų „Šaltechnus“ specialistais.

Daugiau informacijos apie oro kondicionavimo sistemas rasite čia.

Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje

Susisiekite su Šaltechnus specialistais El. paštu ar Telefonu +370 (611) 88 899

Montavimas