Ar oro kondicionierius kenkia Jūsų kūdikiui?

ar oro kondicionierius kenkia kūdikiui

Tapus tėvais iškyla daug klausimų, susijusių su vaikelio sveikata, komfortu ir saugumu. Karštomis vasaros dienomis susirūpinimą kelia ir tai, ar veikiantis oro kondicionierius kenkia Jūsų kūdikiui. Tačiau ar tai yra pagrįsta baimė ir kaip būtų galima to išvengti?

Kūdikiui taip pat būna per karšta

Kūdikiai dažnai tampa irzlūs ir tėvams, norintiems nuraminti vaikelį, tenka spėlioti, kas negerai. Kaip ir suaugusiems, kūdikiui taip pat reikia komfortabilios aplinkos. Svarbu pasirūpinti, kad kambario temperatūra ir vaikelio apranga būtų tinkami. Kai kambaryje per karšta, kūdikis tampa nervingas, o tai gali sukelti miego bei kitus sutrikimus.

Oro srautas iš kondicionieriaus

Dažnai nerimaujama dėl to, ar įjungus oro kondicionierių, šaltas oro srautas nesusargdins kūdikio. Svarbu pasirūpinti, kad šaltas oro kondicionieriaus vėjelis nepūstų tiesiai į Jūsų vaikelio lovytę, todėl reikėtų įsitikinti, kad lovelė pastatyta tinkamoje vietoje.

Jei vis dėl to vėjelis jaučiamas prie lovytės, kondicionieriaus oro srauto nukreipiamosios gali būti nustatomos priešinga lovelei kryptimi.

Atkreipkite dėmesį į kūdikio reakcijas

Reguliariai tikrinant ar kūdikiui nėra per šalta ar per karšta padės Jums užtikrinti tinkamas sąlygas namuose. Kaip ir suaugę, kai kurie kūdikiai geriau jaučiasi prie aukštesnių, kiti – prie žemesnių oro temperatūrų. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip Jūsų vaikelis jaučiasi vienu ar kitu atveju – tai Jums padės suprasti, kas labiausiai tinka Jūsų kūdikiui. Nėra vieno tikslaus atsakymo, kokią temperatūrą reikėtų palaikyti namuose.

Oro kondicionieriaus profilaktika – privaloma!

Oro kondicionieriui veikiant, ant tam tikrų jo dalių atsideda dulkės, oro filtrai užsiteršia. Neatlikus profilaktikos, oro kondicionierius gali imti cirkuliuoti orą su įvairiais alergenais, sukeliančiais nepageidaujamas organizmo reakcijas, todėl gali kilti rizika Jūsų kūdikio sveitatai. Reguliariai neatliekant profilaktikos, oro kondicionieriai dažniau genda, o tai gali pakišti koją užtikrinant tinkamą temperatūrą namuose krarštuoju metų laiku. Oro kondicionierių profilaktiką rekomenduojama atlikti prieš kiekvieno sezono pradžią. Mūsų įmonės „Šaltechnus“ meistrai patikrins ir išvalys Jūsų oro kondicionierių, paruoš jį ateinančiam sezonui, o Jūs būsite tikri, kad atėjus šiltiems orams savo namuose galėsite palaikyti tinkamą oro temperatūrą bei kokybę.

Daugiau informacijos apie oro kondicionavimo sistemas rasite čia.

Sekite naujienas mūsų Facebook puslapyje

Susisiekite su Šaltechnus specialistais El. paštu ar Telefonu +370 (611) 88 899